Aktuality

Výlety v duchu romantiky #11

Romantický február

Aj dnes vám prinášame tip na #vyletvduchuromantiky v Bratislave a dúfame, že vás inšpirujeme k výletu do prírody. Okrem trasy vám radi priblížime aj nemalú zaujímavosť, na ktorú môžete počas prechádzky natrafiť. Na jedenásty tip na výlet sa vyberieme do prírody v rámci Bratislavy IV. . Predstavíme vám cestu na Kačín – obľúbené miesto pre Bratislavských turistov s malou zastávkou. Možno práve sem sa vyberiete na prechádzku počas Valentína.

#11

Malá turistika ku Kačínu

V dostupných zdrojoch sa vždy dozvieme ako sa dostať na Kačín pohodlne zo Železnej studienky, alebo z Lamača. Cesta zo Železnej studienky je príjemná a počas nej môžete natrafiť na rôzne zaujímavosti, ktorú sme predstavovali v článku z rubriky #výletyvduchiromantiky s názvom Romantické zákutia Železnej studienky, ktorý sme vám predstavili ako 4. tip na výlet v našej rubrike. Ako prvú trasu predstavíme tú, cez Železnú studienku. Zo zastávky Patrónka sa dostanete k Červenému mostu okolo vojenskej nemocnice a od Červeného mosta sa vyberiete po červenej turistickej značke smerom na Kačín. Turistický rázcestník vám prezradí, že cesta na Kačín vám bude trvať hodinu a štyridsať minút, čo na nedeľnú prechádzku je ideálne. Po ceste natrafíte na množstvo turistických prístreškov a lavičiek, kde môžete nabrať sily na zvyšok cesty. Akonáhle sa dostanete pod Klanec, napojíte sa na Náučný chodník – Karpatská včela. Na trase sa nachádzajú úle a informačné tabule, kde sa môžete dočítať informácie na príklad o tom Čo sa deje v úli? , alebo informácie o histórii včelárstva.

Už len chvíľku a sme tam

Ešte vás čaká chvíľku stúpania a dostanete sa k turistickému rázcestníku „Pod Kačínom“ od ktorého už len malý kúsok je Kačín. A však váš cieľ je ďalej po červenej turistickej trase. Ocitnete sa v areáli, kde neúrekom turistických prístreškov, detské ihrisko, náučných tabúľ, či oddychových miest. Len 5 kilometrov od Kačína sa nachádza Malý Slavín, kde sa dá z Kačína dostať cez Malinský vrch ponad Marianku priamo na Malý Slavín. Na Malom Slavíne sa nachádzajú zvláštne koše s reťazami umiestnené medzi stromami. Zvláštne? V tejto časti sa nachádza „ihrisko“ pre hru discgolf. Discgolf je hra podobná pravidlám golfu, ale hrá sa s lietajúcimi taniermi, ktoré triafate do týchto košov. Pravidlá a spôsob hry nájdete na oficiálnej stránke www.discgolf.sk. Ak sa vrátite po žltej turistickej značke, môžete sa na ráscestníku vybrať modrej, alebo červenej turistickej značky dostať do obce Mariánka, alebo sa vrátite po Stupavskom cyklistickom okruhu a napojíte sa na žltú turistickú cestu dole kopcom a dostanete sa do Záhorskej Bystrice.

Zdroj: Planet Slovakia.

Boli ste už na Kačíne, alebo Malom Slavíne? Pridajte vaše fotografické zážitky do komentárov s #vyletyvduchuromantiky. Podeľte sa s nami o zážitky z výletu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *