AktualityVýlety do okolia

Samozber jabĺk v Dunajskej Lužnej

Začiatkom septembra otvorili v Dunajskej Lužnej samozber jabĺk. V miestom BIO sade nájdete ich niekoľko druhov. Ľudia chodia na zber s vedrami, káričkami, ale ak nemáte nič po ruke môžete prísť len tak a v sade vám bezplatne požičajú fúrik, alebo si môžete kúpiť debničku za 0,70,- .

Zakaždým je ponuka iná

Ponuka odrôd pre zber sa líši. Majitelia vždy sledujú veľkosť jabĺk jednotlivý odrôd a podľa toho určujú, v ktorý deň sa čo môže zbierať. Medzi ponúkanými odrodami je na príklad odroda Issac, alebo Red Roat, či Evelina a Red Topas. V biosade sa pestuje až 16 odrôd jabĺk. Stačí prísť a obrať si.

Kedy sa vybrať na samozber jabĺk?

V Dunajskej Lužnej je BIO sad otvorený každý deň okrem nedele od rána do neskorého popoludnia. Samozber takto bude fungovať až do konca októbra. Otváracia doba je pohyblivá podľa okolností. Niekedy je sad otvorený do 16. hod. inokedy dlhšie. Návštevníci majú parkovanie pri sade zdarma a za samozber sa dá platiť aj kartou. Ceny za kilogram sa pohybujú okolo 1,00,- až 1,20,- eura. Dôležité je vybrať si pekný deň na zber. Počas zlého počasia nechoďte! Sad bude sa zatvorený.

samozber jabĺk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *