Podujatia

11. ročník behu Mariatálsky štvanec je tu

Mariatálsky štvanec, bežecké preteky, sa uskutočnia posledný septembrový víkend. Milovníci horského behu sa majú opäť na čo tešiť. Jedenásty ročník sa bude konať s podporou obce Mariánka a Bratislavského samosprávneho kraja. Zúčastniť sa môže každý, kto si trúfa.

Kedy: 26.9. 2021, 9:30 – 18:30

Kde: Mariánka, futbalové ihrisko

Cena: 20€/ osoba beh, 50€/ osoba štafeta, 5€/ osoba detský beh

Čo vás čaká?

Mariatálsky štvanec veru stojí za to. Nestihli ste natrénovať? Nevadí! Stačí obuť trailové tenisky a vyskúšať to. Trať behu je orientovaná do kopcov Malých Karpát. Aj preto je podujatie súčasťou Karpatského pohára. Mariatálsky štvanec má dve trate. Kratšia trať je dlhá 5,5 km a dlhšia 10 km a prejsť ju trvá od 1 – 2,5 hodiny. Každý zaregistrovaný bežec dostane štartovací balíček, bude zaradený do tomboly o zaujímavé ceny a generálny partner podujatia TUI Reisecenter Slovensko má pre každého bežca prekvapenie. Ak máte pocit, že toto podujatie je len pre športovcov, mýlite sa. Pokojne môžete zobrať svoje ratolesti a podporiť športovcov. Počas podujatia sa bude konať aj beh pre najmenších, dostanú parádne darčeky, budú si môcť nechať pomaľovať tvár a pozor, možno príde aj kúzelník! Podujatie bude mať príjemnú rodinnú atmosféru a tak si príďte užiť víkend.

Čo obsahuje štartovací balíček?

V štartovacom balíčku každý bežec dostane svoje štartovacie číslo, ktoré si musí viditeľne pripevniť na hruď. Pozor na to aby ste si čísla nepoplietli medzi sebou v skupinách. Každý bežec má pridelené jedinečné číslo na základe ktorého je identifikovateľný. Pokiaľ si čísla popletiete, organizátor vás môže diskvalifikovať. Súčasťou štartovacieho balíčka je aj občerstvenie na trati (pri 10km behu), občerstvenie v cieli, SMS s výsledným časom, online diplom, možnosť využiť šatne a účastnícka medaila.

Kategórie behu

  • Mariatálsky veľký štvanec 15:20 hod.
  • Mariatálsky malý štvanec 15:30 hod.
  • „Beh Záhoráčik“ – detský beh o 11:00 hod.
  • Štafety 3 x 5 500 m o 15:15 hod.
  • Mariatálsky štvanec virtuál

Tohtoročná novinka

Vyzerá to tak, že podmienky na to aby sa Mariatálsky štvanec uskutočnil vyzerajú dobre. Hromadné podujatia fungujú stále v režime OTP. Na preteky sa môžete prihlásiť aj virtuálne. Jednotlivé prihlášky nájdete na tomto odkaze. Podujatie má limit 450 dospelých a 200 detí nakoľko podujatie v exteriéri môže mať maximálnu kapacitu 1 000 ľudí.

Registrácia a prezentácia

Štartovacie čísla si môže každý bežec vyzdvihnúť v sobotu 25.9. 2021 os 18:00 do 19:30 v Mariánke na futbalovom ihrisku, alebo v nedeľu v časoch od 9:30 do 10:45 pre kategóriu DETI a 13:00 do 14:45 pre kategóriu DOSPELÍ.

Popis tratí

Veľký Štvanec


„Zo štadióna sa vybieha miernym stúpaním po okraji lesa nad časťou Panský les, trasa sa stočí doľava a 1,3 km od štartu sa zabočením doprava po žltej značke oddelí od trate malého Štvanca. Pokračuje sa zhruba po vrstevnici a neskôr zbehom po cyklistickej značke do údolia (2,5 km), ktorým sa potom pokračuje do mierneho kopca až na Malý Slavín (3,7 km). Tam sa odbočí doľava do kopca (nie však ostro doľava, ale zhruba kolmo na pôvodný smer), zbehne sa z kopca a po prebehnutí ponad potok sa odbočuje doľava na modrú turistickú značku (4,3 km), po ktorej sa beží až po žltú (5,25 km), na ktorú sa odbočí doľava a beží sa po nej smerom na Stupavu, prebehne sa bodom, kde sa trať oddelila od malého Štvanca (7,9 km), pokračuje sa po križovatku s červenou na Klčovaniciach (8,4 km) a odbočí sa doľava na červenú značku. Po nej sa zbieha až do cieľa na štadióne (9,6 km).“

Malý Štvanec


„Zo štadióna sa vybieha miernym stúpaním po okraji lesa nad časťou Panský les, trasa sa stočí doľava a 1,3 km od štartu sa zabočením doľava po žltej značke oddelí od trate veľkého Štvanca. Po žltej značke sa prebehne križovatka s červenou na Klčovaniciach (1,8 km), križovatka s poľnou cestou spájajúcou Marianku a Borinku (2,3 km) a veľmi miernym klesaním sa pokračuje až po nenápadnú odbočku doľava do lesa, ktorá by mala byť výrazne označená a obyčajne tam stojí aj regulovčík (2,7 km). Potom sa zbieha po lesných cestách stále len dole – na križovatkách je správna cesta vždy tá, ktorá ide z kopca – až po km 4,6, kde po prebehnutí okolo obecného kompostoviska (bude po pravej strane) nasleduje veľmi ostrá odbočka doľava do kopca susedným údolíčkom. Tým sa najprv mierne a potom aj výraznejšie stúpa po okraji lesa (vpravo vidno ploty záhrad) až na lesnú cestu spájajúcu Marianku s Borinkou (5,7 km), na ktorú sa odbočí doprava z kopca a zbieha sa až do cieľa na štadión (6,0 km).“

Zdroj: Horský beh, SunBell, Mariatálsky štvanec

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *