Príroda DNVTuristické trasy

Devínska Nová Ves – Devín

Dĺžka: 4,8 km

Turistická trasa Devínska Nová Ves – Devín nie je náročná, je vhodná ako príjemný nedeľný výlet s rodinkou. Trasa vedie po modrej turistickej značke.

Začiatok trasy je na Námestí 6. apríla pri morovom stĺpe v Devínskej Novej Vsi. Modrá značka pokračuje strmou ulicou Slovinec (pomenovanie podľa chorvátskej Slavónie) k svetoznámej paleontologickej lokalite Sandberg. Dôkazom niekdajšieho treťohorného mora na tomto mieste je vyše 350 rôznych druhov fosílnych nálezov, ako napr. žraločie zuby, zvyšky rias, či takmer celý pancier korytnačky rodu Trionyx.

svetoznáma paleontologická lokalita Sandberg

V skorom letnom období zdobí lesostepy, ktorými vás chodník ďalej povedie, hojný druh rastliny – vysoký a veľmi aromatický (citrónovo-škoricová vôňa) jasenec biely. Ďalej prechádzate po modrej turistickej značke cez Weitov lom.

Weitov lom

S trochou šťastia stretnete kozičky na pastve.

kozičky vo Weitovom lome

Pokračujete striedavo cez lúčne (nádherný výhľad), lesostepné a lesné porasty ponad záhrady a chatovú oblasť až do Devína.

hrad Devín

Určite si tu nenechajte ujsť prehliadku Devínskeho hradu – jedného z najstarších historicky doložených hradov na Slovensku (864 ako Dowina).

mapa s označením trasy po modrej turistickej značke z lokality Sandberg do Devína

zdroj: Devínska Kobyla, Kam na výlety

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *