PodujatiaŠport

Podujatie: Nebuď z toho jeleň a behaj lesmi už túto sobotu

  • Kedy: 19.6. 2021
  • Kde: Devín

Nebuď z toho jeleň a 19. 6. behaj lesmi na Devíne. Bežecká séria Behaj lesmi dorazila na Slovensko. A nie hocikam, ale priamo na Devín. Registrovať sa môžete na stránkach behajlesmi.sk. Viac o sérii Behaj lesmi a teda typy tratí, registráciu a ostatné informácie sa dozvieš tu.

Behaj lesmi a šetrnosť k prírode

Šport, nádherné prostredie a zážitok. To všetko nám podujatie prinesie, ale musíme byť aj my ohľaduplní. Preteky sú v krásnych, ničím nerušených lokalitách, ktoré si zasluhujú špeciálny obdiv a predovšetkým starostlivosť. Preto popri veľkom dôraze a starostlivosti o bežcov organizátori venujú mimoriadnu pozornosť aj prostrediu, v ktorom sa podujatie koná. „Ekológia a šetrný prístup k prírode sú rovnako dôležité aj pre lekárne Dr.Max a veľmi ma teší, že sme práve v tejto téme sme našli s Behaj lesmi skvelý prienik. Už pri úvodnej myšlienke a diskusiách o podpore projektu sme tejto oblasti venovali patričnú pozornosť. Verím, že prostredie, ktoré po pretekoch opustíme zostane maximálne nedotknuté a zachované,“ uvádza Andrej Križan, komerčný riaditeľ Dr.Max Slovensko.

Behaj lesmi

Čo všetko pre šetrnosť k prírode pripravili?

Organizátor pretekov David Douša vysvetľuje, že na výrobu všetkých potrebných komponentov na bežeckú sériu použil ekologické materiály. Namiesto trhacích papierikov, označovania a informácii sa informácie budú predávať skrz QR kódy. Na pretekoch budú koše na triedený odpad, ale samozrejme je dôležitejšie odpad v prvom rade nevytvárať a teda v spolupráci s Dr.Max prinášajú na preteky nový druh pohára Speedcup, ktorý je z termoplatického polyuretánu a je možné ho zbaliť do vrecka a opakovane používať. Ak by sa ti zdalo, že napriek tomu vidíš plastové tašky nemaj obavy. Tieto tašky nepoškodzujú prírodu pretože prichádzajú s revolučnou ekologickou „vychytávkou“. Každý pretekár dostane balíček v taške z neplastového materiálu aj keby sa opak zdal byť pravdou je to tak! Tento „plast“ neplast je rozpustný v horúcej vode pričom nespôsobuje toxíny a napoškodzuje prírodu.

Zdroj: Raul. s.r.o.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *