#rozbaltodnvGastronómia

#rozbaltodnv @ U starého bicykla

Pohľad na aktuálnu situáciu gastroslužieb, alebo ako to pomáhame rozbaliť v DNV

Je dobré si pomáhať v ťažkých časoch a preto sme sa rozhodli podporiť výzvu „Rozbaľ to“, ktorú nám prinieslo Mattoni. Pomôžme našim obľúbeným podnikom, aby to nemali dôvod zabaliť a objednajme si u nich skvelé jedlo, alebo dobrú kávu. Pomôžte spolu s nami podnikateľom, ktorí to nemajú v tejto dobe ľahké. My, turistická informačná kancelária, sme sa vybrali do terénu a pýtali sme sa ako zvládajú toto obdobie naše prevádzky, ktoré boli pre náš každodenný život neodmysliteľné. Navštevovali sme ich pri večernej stretávke s priateľmi, na doplnenie energie po športovaní, alebo len tak. O aktuálnej situácii sme sa boli porozprávať s majiteľom Milanom Vykydalom.

U starého bicykla

Celoročne otvorený bufet v krásnom prostredí na kraji Devínskej Novej Vsi v oblasti Devínskeho jazera funguje už od roku 2002. Každoročne sa teší z návštevnosti športovcov a ľudí, ktorí prechádzajú okolo. Neodmysliteľnou súčasťou ponuky je výborné občerstvenie, ktoré dodá silu a každý môže na svojej vychádzke pokračovať ďalej. Napriek tomu, že nás pandémia vyhnala do prírody a človek môže mať pocit, že práve takýmto prevádzkam sa bude dariť, nie je tomu tak. Každý musíme dodržiavať opatrenia a chrániť tým spoločnosť. Porozprávali sme sa s majiteľom prevádzky Bufet u starého bicykla, aby sme zistili jeho pohľad na pandémiu, aké problémy trápi podnik a čo by mu mohlo pomôcť.

Myslíte si, že iniciatíva, ktorú spustila Mattoni sa vás týka a dokáže vám pomôcť?

Áno, je to prospešné. Mohlo by to pomôcť. Sociálne siete robia divy.

Záleží vám na každom zákazníkovi a uvítate, ak sa bude o vás písať, hovoriť a šíriť povedomie o vašom podniku na sociálnych sieťach?

Samozrejme!

Chcete sa priamo zapojiť a motivovať zákazníkov tým, že ponúknete menu, svoj výrobok, alebo iné do týždenného losovania?

Jasne

Aké sú vaše informácie či skúsenosti z tohto ťažkého obdobia?

Máme pokles zákazníkov až o 70%. Ideme na šeky. Chvalabohu neplatíme nájomné, lebo pozemok je v našom vlastníctve. Neviem si predstaviť obchodníkov, ktorí musia platiť nájom. Pre nás by to bolo v tomto období likvidačné.

Pán Vykydal si povzdychol a dodal, „Ľudia si nevedia predstaviť čo všetko obnáša chod reštaurácie. Je to drahé. Keď človek prestane predávať, stráca zisk, ale výdavky idú naďalej. Takto sa obchodník dostáva do mínusu“.

A presne kvôli tomu sme sa rozhodli podporiť prevádzky, ktoré boli a chceme, aby aj v budúcnosti boli neodmysliteľnou súčasťou našich každodenných radostí. Spojme sa a podporme spolu naše podniky tým, že u nich nakúpime, alebo si objednáme. Vďaka tomu sa môžete zapojiť do súťaže s Turistickou informačnou kanceláriou a každý týždeň hrať o krásne ceny.

Stačí si len objednať, odfotiť a zdieľať svoju hotovú objednávku s #rozbaltovdnv aj s označením prevádzky a ste v hre. Pomôžme si navzájom a rozbaľme to spolu v DNV.

Losujeme každý piatok!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *