#rozbaltodnvGastronómia

#rozbaltodnv @ Domáca piváreň

Pohľad na aktuálnu situáciu gastroslužieb, alebo ako to pomáhame rozbaliť v DNV

Snahou iniciatívy Mattoni #rozbalto je podporiť gastrosektor, ktorý už rok trpí tým, že nemôže poskytovať reštauračné služby vo svojich priestoroch. Kto iný môže pomôcť podnikateľom a aj podnikateľom v Devínskej Novej Vsi ako ich verní zákazníci? Objednajme si obed, večeru, alebo len kávu, odfoťme svoju objednávku a zdieľajme s #rozbaltoDNV na sociálnych sieťach.

Medzi gastropodniky v Devínskej Novej Vsi patrí aj Domáca piváreň na Hradištnej ulici.

Domáca piváreň

Veľký výber pivných špecialít, vynikajúce menu, večerné posedenie s rodinou či priateľmi. Takto sa do povedomia dostávala Domáca piváreň v Devínskej Novej Vsi, ktorú navštevovali nielen obyvatelia Devínskej Novej Vsi. Už rok je situácia s korona vírusom obmedzujúca a my si nemôžeme v reštauráciách vychutnávať pohostenie, na ktoré sme boli zvyknutí. Porozprávali sme sa s majiteľom prevádzky Milošom Kovačikom, ktorý je v ťažkej situácii, ale nestráca optimizmus.

Miloš Kovačik

Myslíte si, že iniciatíva, ktorú spustila Mattoni sa vás týka a dokáže vám pomôcť?

Áno. Dlhujem všade kam sa pozriem! Pomáhame si kamaráti navzájom, pomáha rodina, ale tržby nám klesli o 80%. Každé jedno euro je veľká pomoc.

Záleží vám na každom zákazníkovi a uvítate, ak sa bude o vás písať, hovoriť a šíriť povedomie o vašom podniku na sociálnych sieťach?

Áno. Najlepšia reklama je podávaná ústne.

Chcete sa priamo zapojiť a motivovať zákazníkov tým, že ponúknete menu, svoj výrobok, alebo iné do týždenného losovania?

Určite áno.

Príjmy vypadli z bežnej prevádzky. Prestali sme oslavovať jubileá a využívať servis miestnych reštaurácii. Naše objednávky sa oklieštili na donášku obedu do práce, prípadne výnimočnej večere. Ľudia majú viac času na prípravu vlastného obedu.

Komplikácie sa kopia a adekvátna pomoc neprichádza

„Keď skrachujeme, potom budú všetci vravieť, že na Slovensku nie je gastro. Teraz, keď tu sme, nikto nás nepodrží. Predsa každý človek chce sociálne žiť. Verím, že keď otvoríme, bude to hotový ošiaľ, prvé dva tri týždne určite. Všetci už to veľmi potrebujeme.

Každý podnikateľ sa snaží zo všetkých síl v kríze udržať čo najviac sa dá. Pomáhajme si navzájom. Skúsme podporiť našu spolupatričnosť, pretože tieto podniky sú tu pre nás a my sme tu pre nich. Tak #rozbaltoDNV spolu s našimi podnikateľmi.

Losujeme každý piatok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *