Aktuality

Centrum Devínskej Novej Vsi

Verejný priestor, ktorý postrádame bude už v najbližších rokoch skutočnosťou. V Devínskej Novej Vsi má vyrásť centrálne námestie s 100 parkovacími miestami. Oslovili sme Metropolitný Inštitút Bratislava na vyhlásenie architektonickej súťaže na vyplnenie priestoru pre verejnosť v okolí kostola Ducha Svätého. Jedná sa o priestranstvo za cintorínom a vedľa supermarketu KRAJ. Centrum Devínskej Novej Vsi tak dostane nový nádych.

Čo bude centrum obsahovať?

Verejný priestor by mal plniť oddychovú a kultúrnu funkciu. Dostane veľa zelene a v jeho priestoroch sa budú môcť konať kultúrne podujatia, postavia sa kaviarne, alebo sa budú konať miestne trhy. Plusom priestoru je aj plán podzemného parkoviska, ktoré by mohlo čiastočne vyriešiť problém s nedostatkom parkovacích miest na sídlisku.

Zapojiť sa môžete aj vy svojimi nápadmi

Na internete sa nachádza dotazník, ktorý môže vyplniť ktokoľvek, kto má nápad čo by na námestí nemalo chýbať. Vyplnenie je možné do 7.11. 2021 na tomto odkaze. Súťaž bude vyhodnocovaná už začiatkom roka 2022 (január/február). Budúci rok sa vyberie zhotoviteľ stavby a v júli 2023 ak všetko pôjde podľa plánu sa začne s revitalizáciou priestoru.

Centrum Devínskej Novej Vsi
Zdroj: Devínska Nová Ves

Ostatné projekty Živé miesta

Nové centrum pre Devínsku Novú Ves je súčasťou projektu Živé miesta. V projekte sa nachádza niekoľko priestorov, ktoré v najbližších rokoch čaká revitalizácia. Projekt je veľmi príjemne naplánovaný a to preto, lebo vytvára verejný priestor pre spoločnosť, ktorá je uväznená v „betónovej džungli“. Každý priestor sa skôr použije na výstavbu bytových, kancelárskych jednotiek a nemyslí sa na spoločenský život. V tomto prípade je to opačne. Bratislava dostane nový vzhľad a bude aj prospešná pre obyvateľov a naše duševné zdravie, či socializáciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *