Aktuality

Výlety v duchu romantiky #7

Romantický február

Sme uprostred našej rubriky #vyletyvduchuromantiky. Prinášame Vám 7. tip na výlet v Bratislave a nakoľko sme uprostred našej cesty okolím, pripravili sme si pre vás nádherný a romantický Sad Janka Kráľa.

#7

Na prechádzku do sadu

                Aj keď si to veľakrát neuvedomujeme, ale opäť sa prenášame v histórii. Počas 14. až 17. storočia, v období renesancie, v Taliansku a Španielku vznikali prvé verejné parky. Sad Janka Kráľa vznikol ako prvý originálny verejný park sprístupnený verejnosti v strednej Európe. Sad Janka Kráľa vznikol za vlády Márie Terézie a jeho úlohou bolo regulovať tok rieky Dunaj. V 18. storočí mal park 8 dlhých alejí na konci ktorých boli zaujímavé dominanty. Aleje sa uprostred križovali a tak vytvorili hviezdicu. Následne časom v parku vďaka dizajnérom začali vznikať romantické zákutia. V roku 1897 z veže z františkánskeho kostola urobil architekt Romér romantický altánok a dodnes je táto veža najkrajšou dominantou Sadu Janka Kráľa.

                Vďaka práci panovníkov a architektov sa môžeme aj dnes prechádzať romantickým Sadom Janka Kráľa a dýchať históriu okolia. Dnes nám slúži sad ako príjemné prostredie na prechádzku a relax. Môžeme si posedieť na lavičke, pozorovať nádheru prírody a užívať si ticho napriek tomu, že ste skoro v centre mesta.

Zdroj: PlanetSlovakia

Zaujímavosťou je, že cez sad Janka Kráľa v minulosti premávala električka. Bola to historická električka, ktorá medzi rokmi 1914 až 1938 premávala z Viedne až do Sadu Janka Kráľa. Zastávka bola obnovená na počesť 100-ho výročia začiatku premávania na trati.

Zdroj: PlanetSlovakia

Romantický február je v plnom prúde. Pridávajte Vaše fotografie zo Sadu Janka Kráľa s označením #vyletyvduchuromantiky a podeľte sa s nami o Vaše zážitky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *