Aktuality

Výlety v duchu romantiky #6

Romantický február

                Máme tu prvý februárový víkend a my s radosťou pokračujeme. Ako celý týždeň aj dnes a zajtra vám prinášame naše nápady na Valentínske výlety v našej sezónnej rubrike #vyletyvduchuromantiky. Dnes vám predstavíme Malú Baňu. Nádherná však? A pritom je tu v Bratislave. Je to nenáročná turistika, alebo minituristika v Bratislave.

#6

Malá Baňa s romantickým výhľadom

Dnes sa na výlet prichystáme. Zoberieme si vodu, desiatu a nejakú vzpruhu (napríklad čokoládu, ale necháme výber na vašom uvážení) a vyberieme sa na Malú Baňu. Na vrch sa dostaneme po modrej turistickej značke a cesta vôbec nie je dlhá ani náročná. Cesta začína v Rači pri bývalom amfiteátri a vyberiete sa modrou značkou priamo na vrch. Dostanete sa na malokarpatský hrebeň a cez neho k nádhernému výhľadu z Malej Bane. Na vrchu natrafíte na lavičku s nádherným romantickým výhľadom so skalnatým zrazom. Údajne je na vrchole aj samoobslužný bufet s ražňami a vrecami na odpad. Mal by tam byť ako vojenská debna. Na vrchole sa nachádza drevený kríž, ktorý tu osadil Kučera.

Podvečer na Malej Bani je priam okúzľujúco romantický nakoľko výhľad z vrchu je situovaný na západ a tak si môžete spríjemniť tento Valentínsky deň pri západe slnka práve na takejto nenáročnej turistickej vychádzke priamo v Bratislave.

Zdroj: PlentSlovakia.sk

Boli ste už na Malej Bani? Pridajte Vaše fotografické zážitky do komentárov s #vyletyvduchuromantiky. Podeľte sa s nami o krásne výhľady.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *