Aktuality

Výlety v duchu romantiky #5

Romantický február

Na piatok vám prinášame výlet v oblakoch. Nemusíme ísť ďaleko. Aj v Bratislave máme svoje rozhľadne a pritom nemusíte ísť na vysoký vrch. Mestské lesy sa rozhodli vybudovať rozhľadňu na Americkom námestí.

#5

Rozhľadňa na Americkom námestí

Nebojte sa v centre mesta nám nestojí turistická rozhľadňa. Ak hovoríme o tomto Americkom námestí, myslíme ním Americkú lúku. Aj tento názov je príznační pre lúku, ktorá sa nachádza medzi Železnou studienkou a Kamzíkom. Cesta k nej je jednoduchá. Vedie po asfaltovej ceste, na ktorej sa držíme modrej turistickej značky. Onedlho, ak sa dáme na neznačenú lesnú cestičku po pravej strane, privedie naše kroky k lúke, ktorá sa nazýva „Americké námestie“. Rozhľadňa je obľúbeným turistickým miestom a preto tam aj chodí veľa ľudí. Napriek tomu si užijete krásny výhľad. Ľudia si pri rozhľadni radi užívajú západ slnka a preto určite odporúčame vyskúšať tento zážitok na Valentína. Romantika tu v okolí len tak iskrí.

Pri rozhľadni sa nachádzajú stoly, ktoré pokojne môžete využiť na malý piknik v prírode a tak si nezabudnite zabaliť nejaký ten sladký koláčik alebo si skúste po ceste nabrať z liečivého prameňa na Železnej studienke.

Lúke okrem rozhľadne dominuje opustený strom.

Boli ste už na rozhľadni pod Kamzíkom? Pridajte vaše fotografické zážitky do komentárov s #vyletyvduchuromantiky. Podeľte sa s nami o krásne výhľady.

Radi navštevujete rozhľadne? Chceli by sme vám odporučili sledovať aj stránku na facebooku s menom Rozhľadne Slovenska, kde nájdete rôzne tipy na výlety na blízke aj ďaleké rozhľadne Slovenska a dokonca sa môžete pridať do ich výzvy 12 mesiacov – 12 rozhľadní.  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *