Aktuality

Mestské lesy otvárajú Centrum ekovýchovy na Kamzíku

Budúci víkend Centrum ekovýchovy na Kamzíku otvorí svoje brány verejnosti. Centrum je zasadené do prostredia s výskytom zachovalých starých drevín. Viac ako 100-ročné arborétum dotvára príjemnú atmosféru ekocentra a jeho okolia. Otvorenie bude sprevádzať program s aktivitami pre deti s občianskym združením Daphné, komentovanou prehliadkou ekocentra a prechádzky po okolí.

  • Kedy: 13. mája 2023 od 10.00 h
  • Kde: z Kamzíka 100 metrov po žltej turistickej trase

Centrum ekovýchovy má pripravené aktivity pre deti aj dospelých

Centrum ekovýchovy malo za ciel sprístupniť programy pre školy a verejnosť počas akéhokoľvek počasia a vďaka vybudovaniu Ekocentra sa to aj podarí. „Ide o jeden z najväčších projektov Mestských lesov, ktorý otvára roky uzavretý areál a lesnícke arborétum verejnosti. Práve enviromentálna výchova je jeden z hlavných pilierov činnosti Mestských lesov a tešíme sa, že deti získali na svoje aktivity zázemie na úrovni 21. storočia,“ prezrádza pre periodikum in.ba riaditeľ Mestských lesov Marek Páva. Centrum ekovýchovy bude ponúkať kurzy, školenia a odborné stretnutia, ktoré sa budú týkať tém ako je na príklad starostlivosť o les, živočíchov, chovanie včiel, spoznávanie drevín a myšlienok na podporu biodiverzity. Vďaka spolupráci so zahraničnou Viedňou, niektoré kurzy bude možné absolvovať aj v nemčine a angličtine.

Ako sa dostanete do nového centra?

Cesta do Centra ekovýchovy vedie cez príjemné prostredie Železnej studničky. Od Patrónky sa vyberiete po červenej turistickej značke smerom na Kamzík. Prejdete okolo rozhľadne na Americkej lúke a vyjdete na Kamzíku. Na Kamzíku prejdete po modro-červenej značke na miesto Lúka-Kamzík a odtiaľ vás zavedie žltá turistická trasa rovno k Centru ekovýchovy. Od zastávky Patrónka je Centrum vzdialené 3,5 km a cesta vám potrvá približne 1:30 h. Na tejto trase môžu byť obmedzenia prechodu. Môžete využiť aj trasu z Patrónky po ulici Limbová a Magurská, cez ktoré sa po trase Mariánska cesta dostanete k centru za podobný čas. Využiť môžete aj trasu z Patróny cez Vojenskú nemocnicu, Partizánsku lúku a pri Deviatom mlyne sa vybrať po žltej turistickej trase až k Centru. Táto trasa je síce najdlhšia, ale bez obmedzení prechádza krásnou prírodou.

Centrum ekovýchovy
Zdroj: Mapy.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *