AktualityVýlety do okolia

V okolí Devínskej už môžeme pozorovať bocianov bielych

Prichádza obdobie, kedy na naše územie prilietavajú bociany. Pri hniezdení bocianov bielych je zaujímavosťou, že využívajú väčšinou jedno hniezdo a vždy sa vracajú do toho istého, pôvodného hniezda. V období marca a apríla si môžeme začínať všímať ich prílet. Čoraz častejšie budú hniezda obsadené bocianmi a v období mája budeme môcť v ich hniezdach vidieť aj mláďatá.

Najväčšia kolónia bocianov bielych v Európe je v Marcheggu

Len kúsok za hranicami na druhom brehu Moravy môžete objaviť svet rakúskych lužných lesov. Toto územie je druhou najväčšou hniezdnou kolóniou bocianov v strednej Európe. Je to Európsky unikát. Výlet si popri bocianoch môžete spraviť po modrom náučnom chodníku k hniezdam bocianov, popri bobrej pozorovateľni až k starej dunajskej hrádzi a naspäť k Marcheggskému kaštieľu. Aj vďaka tomu a hlavne na vytvorenie bezpečia aj ostatných druhov sťahovavého vtáctva a vtáctva európskeho významu máme v okolí Moravy chránené vtáčie územie Záhorské Pomoravie. Marchegg je vzdialený len 10 kilometrov.

Hniezdenie bocianov bielych

Požičajte si bicykel a vyrazte na výlet

Jar nám prináša čoraz krajšie a krajšie dni a cyklosezóna 2022 sa nezadržateľne blíži. Cez Most slobody do Marcheggu vedie modrá turistická trasa a cyklotrasa 8-GLR. V Turistickej Informačnej kancelárii denne požičiavame bicykle od pondelka do piatku. Trasa je výborným tipom na cyklovýlet. Do Marcheggu vedu 3 cyklotrasy. Vybrať sa môžete Záhorskou cyklomagistrálou, Devínskou radiálou alebo tiež známu ako Eurovelo 13 popri rieke Morava, alebo po rakúskej strane, kde budete môcť pozorovať najviac bocianov a to trasou Kamp-Thaya-March Radroute.

Zdroj: Mapy.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *