Aktuality

Cez Cyklomost slobody prešlo v prvom polroku 134 092 cyklistov

Cyklomost slobody bol v prvej polovici roka druhé najfrekventovanejšie miesto v bratislavskom kraji. Prešlo cez neho 134 092 cyklistov. Najviac cyklistov prešlo cez Viedenskú cestu a to o viac ako 50 000. Stala sa tak najviac vyťaženou cyklotrasou v Bratislavskom kraji s celkovým počtom 186 000 prejazdov.

Cyklomost slobody predbehol viaceré cyklotrasy

V počtoch prechodov sme predbehli Vysokú pri Morave, nový cyklomost VysoMarch, ale aj Slnečné jazerá pri Senci a hraničný prechod Petržalka-Berg.

So začiatkom sezóny pribúdajú samozrejme aj cyklisti

Zatiaľ čo v prvok kvartáli tohto roku cyklosčítače evidovali celkom 42 127 prejazdov s cyklosezónou sa prejazdy viac ako len zdvojnásobili. Za druhý kvartál tohto roka prešlo cez Cyklomost slobody 91 965 cyklistov. Najsilnejším mesiacom bol máj, kedy bolo najideálnejšie počasie na cykloturistiku.

Požičajte si aj vy bicykel a vyrazte na výlet

V Turistickej Informačnej Kancelárii si môžete po celý rok požičať obyčajné, alebo elektrické cestné bicykle a zažiť tak krásne okolie zo sedla bicykla. Pohodlne si bicykel rezervujte cez objednávací formulár, telefonicky, alebo si ho príďte vyzdvihnúť osobne v Turistickej Informačnej Kancelárii. Podľa potreby si vyžiadajte zámok a prilbu a vyrazte na výlet.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *