Podujatia

8. vlastivedná túra Pri Morave k Hoštetnu

Vlastivedná túra organizovaná M_P_BA už túto sobotu povedie z centra Devínskej Novej Vsi až k Devínskemu jazeru. Záujemcovia o túru sa stretávajú:

  • 11.3.2023 o 10.00 h
  • Na križovatke Istrijská a ul. Na mýte
Vlastivedná túra Pri Morave k Hoštetnu

Vlastivedná túra vás prevedie históriou

Túra povedie od centra Devínskej Novej Vsi popri Morave k Marcheggskym mostom a Devínskemu jazeru. Popri ústiu Maliny sa dostanete k Moravským luhom a cez novootvorený most VysoMarch budete mať možnosť nahliadnuť do malebného Marcheggu. Túra bude pokračovať popri rieke Morava na Slovenskej strane až do Vysokej pri Morave. Návrat do Devínskej Novej Vsi prebehne prostredníctvom linky 250.

Na čo sa môžete tešiť?

Sprievodca vám prezradí Kto uniesol vlak do Viedne, prečo neexistovalo Devínske jazero, kde žil skutočný Šrek, kam sa utiahli z Uhier Pálffyovci, kedy sme získali kúsok Rakúska, či čo odhalil Komisár Rex v Lesiciach. Túrou vás bude sprevádzať Ivor Švihran. Náročnosť túry je nižšia a však vezmite si pevnú obuv. Jej trasa bude viesť cez spevnené aj nespevnené cesty a dĺžka bude mať až 20 km. Miesto na túre je potrebné si rezervovať. Prihlásiť sa môžete prostredníctvom formulára. Vstupné na podujatie je dobrovoľné. Organizátori ale odkazujú, že by sa potešili dobrovoľnému príspevku v minimálnej výške 6,00,-€.

Udalosť na túru nájdete na sociálnych sieťach:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *