Výlety do okoliaZaujímavosti

Pribudne nové ekocentrum – v Čunove

Skvelá správa. Pribudne nové ekocentrum v Čunove. K téme sa vyjadruje BSK: Vzácna pamiatka z polovice 18. storočia prejde rekonštrukciou. Cenné architektonické prvky zostanú zachované a veľkolepú stavbu bude možné obdivovať vo svojej pôvodnej kráse.“ uvádza BSK prostredníctvom bratislavaden.sk. Podľa portálu sa máme na čo tešiť. V ekocentre bude ponúkané vzdelávanie, interaktívne výstavy, workshopy, exkurzie, tábory a iné.

Budova má zaujímavú históriu a aj preto sa BSK rozhodlo o revitalizáciu tohto priestoru. Ekocentru v Čunove sa pripíše nadnárodný význam. Bude unikátnym priestorom aj vďaka zariadeniu a polohe. V ekocentre vznikne interaktívna výstava pre všetky vekové kategórie, multifunkčná sála a tvorivé dielne. Taktiež budú ponúkať zaujímavé poznatky o Dunajských luhoch, ktoré sa nachádzajú v blízkosti Čunova.

Revitalizácia začína už začiatkom tohto roka a ak všetko pôjde podľa plánu, ekocentrum v Čunove budeme môcť navštíviť podľa predpokladu už koncom roka 2022. Máme sa na čo tešiť.

Viac sa dozviete vo videu tu:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *