AktualityVýlety do okolia

Habsburgovci pozývajú k stolu. Mimoriadna výstava na zámku Schloss Hof

Mimoriadna výstava na zámku Schloss Hof potrvá až do 1. novembra na ktorej vás Habsburgovci pozývajú k stolu. Súbežne prebieha výstava aj na zámku Niederwieden vo Viedni. Návštevníci sa môžu tešiť na novú expozíciu plnú luxusného riadu, darov a nevšedných predmetov za čias panovania Márie Terézie a Františka I. Lotrinského. K expozícii si môžete objednať služby sprievodcu, ktorý vám priblíži príbeh a tradíciu dobových predmetov. Uvidíte zlaté lyžičky, prepychový riad, nazriete do zákulisia tajomnej cisárskej kuchyne, ktorá poodhalí rozmanité úlohy dvorného hospodárstva. Prenesiete sa do histórie, kde sa vám naskytne pohľad na kultúru slávností, ale aj bežných dní. Užite si pohľad na veľkoleposť, ale aj obyčaje. Výstava vám umožní vidieť kontrast medzi „ilúziou a realitou“ vtedajšieho sveta.

Schloss Hof

Otváracie hodiny a vstupné

Každý deň: 10:00 – 18:00 (pokladňa sa zatvára o 17:00)

Cenník: Letná sezóna – dospelí: 19 eur, deti: 11 eur, rodinná vstupenka (2 dospelí + max. 3 deti) 49 eur.

Vstup cez východnú bránu:
Od 19. marca do 1. novembra 2022 je počas štátnych sviatkov a víkendov vstup do zámockého areálu možný aj cez východnú bránu, ktorá je vzdialená len niekoľko metrov od Mostu slobody. Východná brána sa taktiež zatvára o 18:00.

Na zámku Schloss Hof to nekončí

Druhá časť výstavy sa nachádza na bývalom loveckom zámku Eugen Savojského – Niederwieden. Na výstave nazriete do zákulisia fungovania dvorskej kuchyne za panovania Františka Jozefa (manžela princeznej Sisi). Zaujímavý koncept výstavy si môžete vychutnať až do 1. novembra.

Niederwieden

V TIKu ponúkame aj informačné letáky k programu zámku Schloss Hof na sezónu od 19. marca do 1. novembra 2022. Príďte sa informovať a my vám radi poradíme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *