Príroda DNVTuristické trasy

Turistické trasy v Devínskej Novej Vsi

Všetky turisticky značené chodníky Devínskej Novej Vsi prechádzajú cez Devínsku Kobylu.

Žltá značka 

začína na parkovisku pod Pieskovcom na konci ulice Slovinec, pokračuje na Pieskovec, obchádza ho a cez rázcestie Lipové vychádza nad Pieskovec na vyhliadku Rovnica. Ďalej pokračuje po vrstevnici ponad Waitov lom, a končí na rázcesí pod Devínskou Kobylou napojením sa na modrú značku končiacu pri Hrade Devín.

Zelená značka 

začína  na Námestí 6. apríla. Vedie okolo kultúrneho domu Istra Centrum a okolo Kostola Ducha Svätého, cez námestie Jána Kostru na Lipové a na vyhliadku Rovnica. Odtiaľ pokračuje do lesa. Na Bočnej ceste sa spája s červenou značkou vedúcou na rázcestie na vrchole Devínskej Kobyly vo výške 490 m n. m., kde zelená značka končí. 

Modrá značka – prechádza krížom cez celú Devínsku Novú Ves.  
  • Smerom na západ pokračuje cez Cyklomost slobody k zámku Schloss Hof. Za cyklomostom sa modrá značka rozvetvuje.
    • Severná vetva vedie do obce Marchegg priamo k Pálfiovskému zámku a k prírodnej rezervácii bocianov Storchenhaus.
    • Južná vetva vedie cez obec Markthof a Dunajskú hrádzu až k mostu cez Dunaj a za ním do bývalých rímskych kúpeľov Bad Deutsch-Altenbug. Tu sa modrá značka končí a následne po červenej sa dá odbočiť na západ k rímskym vykopávkam Petronell – Carnuntum, alebo na východ do Hainburgu.
  • Smerom na juh pokračuje modrá značka ku Pieskovcu, odtiaľ vedie po vrstevnici okolo hornej časti bývalej lanovky, cez Waitov lom, Rázcestie pod Devínskou Kobylou, ulicou Hadia cesta, a končí v Devíne pod hradným bralom.
Červená značka – známa je pod názvom „Cesta hrdinov SNP“ 
  • Dostaneme sa na ňu zelenou značkou, napojením sa na Bočnej ceste.
  • Začína pod Hradom Devín, pokračuje cez Úzky les na vrchol Devínskej Kobyly, obieha bývalú vojenskú základňu, pokračuje na severovýchod cez Dúbravskú Hlavicu, Švábsky vrch a Jezuitské lesy ponad mestské časti Dúbravka a Karlova Ves cez Mlynskú dolinu a Horský park, pokračuje ponad Patrónku a Červený most až na Kamzík. Z Kamzíka ide na sever ako hrebeňovka Malých Karpát cez Pezinskú Babu, Záruby, Dobrú vodu, až k Štefánikovej mohyle v Brezovej pod Bradlom a pokračuje naprieč celým Slovenskom v dĺžke 770 km, končiac v Duklianskom priesmyku na hranici s Poľskom.
Turistické trasy v Devínskej Novej Vsi

mapa: freemap.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *