AktualityZaujímavosti

Pobytové schody na Železnej studničke sú novým Živým miestom

Bratislavčania majú opäť o jedno turistické miesto vo svojom meste viac. Metropolitný inštitút Bratislavy v sekcii tvorby mestských priestorov vedie projekt Živé miesta. V Bratislave vďaka tomuto projektu pribudlo nové Živé miesto. Sú nimi pobytové schody na Železnej studničke.

Len tak si sadnúť na pobytové schody a sledovať prírodu

Pobytové chody sa nachádzajú na brehu štvrtého rybníka a len pár metrov od amfiteátra a bufetu, ktorý bol tiež súčasťou revitalizácie v projekte Živé miesta. Prečo vybrali práve tieto schody? „Na tomto mieste bol svetlejší priestor bez stromov a vypozorovali sme, že ľudia tu prirodzene sedávali na obrubníku asfaltovej cesty a pozorovali rybník.“ prezradil pre in.ba Marek Páva, ktorý je poverený riadením organizácie Mestské Lesy v Bratislave. Vybudovaním priestoru s drevenými schodmi vzniklo príjemné prostredie na oddych a relax.

Živé miesta sa pomaly rozrastajú a pribudnú ešte ďalšie

Metropolitný inštitút Bratislavy má niekoľko rozpracovaných projektov z plánu Živé miesta. Sú nimi:

  • Park Poľská – Justičná
  • Areál bývalých muničných skladov a Bufet na Partizánskej lúke
  • Námestie slobody a Partizánska lúka
  • Park Legionárska
  • Pomník Daniela Tupého

Živé miesta, ktoré si už naplno môžeme užívať sú na príklad Pozorovňa zvierat Vydrica a Altánok v areáli Malý Slavín. Takto sa budeme tešiť už z ďalšieho a tým budú Pobytové schody na Železnej studničke.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *