Múzeá a galérieVoľný časZaujímavosti

Galéria „Šrot park“

Šrot park je jedinečná galéria, ktorej autorom je Branislav Pokorný. V galérii „Šrot park“ môžeš obdivovať desiatky zvierat vyrobených v životnej veľkosti, ktoré žijú v slovenských lesoch. Pán Pokorný zvieratká vyrába zo starého šrotu, matíc, skrutiek či ventilov. Nájdeš tu orla pristávajúceho do hniezda vytvoreného z odpadového dreva, vlka naháňajúceho zajaca, či jazveca aj s nenápadnou vyhĺbenou norou. Modely zvierat sú zasadené do ich prirodzeného prostredia. Galériu pán Pokorný neustále rozširuje a okrem zvierat zo slovenských lesov tu môžeš obdivovať zvieratká v mini ZOO alebo rozprávkové bytosti.

Ako sa do výnimočnej galérie dostaneš?

Záchytným bodom, či už sa vydáš autom alebo autobusom, je rybník na ulici Mlynská. Nachádza sa pri ňom menšie parkovisko, kde je možné zaparkovať. Ak sa vyberieš autobusom, najlepšie je vystúpiť na zastávke Mlynská. Keď budeš pri rybníku, stačí prejsť ponad potok, ktorý je pri ňom a hneď odbočiť doprava. Pokračuj v ceste, akoby si obchádzal/a rybník až sa dostaneš k bielo-modrej technickej budove (prečerpávacia stanica) a naľavo, mierne dolu kopcom, nájdeš oplotený vstup do parku. Ďalšia prístupová cesta vedie z opačnej strany, popri Cyklomoste slobody, kúsok od obľúbeného lanového centra Tarzánia.

Informácie, ktoré sa ti zídu

  • Otváracie hodiny : pondelok – piatok 14.30 – 18.30 víkend 10.00 – 18.30
  • Vstupné je dobrovoľné, hneď pri vstupe je umiestnený veľký čierny kanister na benzín, do ktorého môžeš vhodiť nejaké peniaze
  • Mapa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *